Мерки за усогласување на понудата и побарувачката

5 копии

Доколку државата не го продолжи рокот на важност на заменските ваучери за летување, кој завршува на 31 декември годинава, многу туристички агенции ќе бидат во ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците се како што велат, “затекнати’’ од најавената оставка на премиерот Заев.Иако според нив, е се уште рано за предвидување какви се реперкусии ќе ...
| | веќе видена | слични

Во интервју со наслов „Младите заинтересирани за отворање на сопствен бизнис, повозрасните за промена на работните места“ кариерниот советник Катерина ...
| | веќе видена | слични

Во сите развиени земји или како што ги нарекуваат „економски напредни земји“, вработените масовно ги напуштаат работните места.Денеска, 1 ноември 2021 година – ...
| | веќе видена | слични

Младите велат дека работа во овоштарството има, но градот нема доволно економска моќ за приватни бизниси, а во државно со години се влегува со партиска книшка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 582 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 401 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 401 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 134 | | | веќе видена

На денешната посета во Свети Николе, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со привлекувањето на странски инвестиции, истакна дека самиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мерки за усогласување на понудата и побарувачката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: