8.200 ученици ќе се тестираат за ковид, скринингот ќе почне следната недела

Со согласност од родителите, учениците во основните и средните учениците ќе бидат тестирани за присуство на вирусот Ковид 19. Во методологијата се опфатени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Дали бројот на активни случаи ќе падне под 10.000 или пак не чека засилување на ковид бранот во следниот период? Лекарите прогнозираат пандемиска зима – ...
| | веќе видена | слични

Доктор Злате Мехмедовиќ за вестите на телевизија „ “ изјави дека не очекува пандемиска зима, бидејќи студеното време ќе ги натера луѓето повеќе да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата во градинките за сега е стабилна, изјави вчера министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска. – Согласно последните бројки, има само ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Барањето на официјална Софија Скопје да испрати нота до Обединетите нации во која ќе каже дека со краткото име Северна Македонија нема територијални претензии ...
сите 406 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 318 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 359 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Николче ...
сите 142 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 278 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 281 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

8.200 ученици ќе се тестираат за ковид, скринингот ќе почне следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: