СЗО препорача коктел од антитела против Kовид-19


Првата јавна фабрика за кислород во Сомалија беше отворена во четвртокот, во зрак на надеж за земја во која спасувачкиот третман за коронавирусот во голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По речиси две години од почетокот на пандемијата, Туркменистан нема забележано ниту еден случај на зараза со коронавирус. Барем така тврди таинствената, ...
| | веќе видена | слични

Професор во една од главните болници во Израел вели дека ситуацијата со коронавирусот во таа земја не е наивна, но дека е далеку од "панична" како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Туркменистан е само една од шесте држави во светот кои пробаат да излажат дека досега немале ниту еден случај со коронавирус, а резултатот од тоа се неброени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Светската здравствена организација повторно ќе започне со истрага за потеклото на коронавирусот и ќе испитува дали потекнува од лабораторија во Вухан. Ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Куба започна комерцијален извоз на домашни вакцини против ковид-19, испраќајќи пратки во Виетнам и Венецуела од вакцина Абдал која се прима во три дози. ...
| | веќе видена | слични

Куба очекува да постигне целосна имунизација против ковид-19 со сопствени вакцини до крајот на годината, рече претседателот на островската држава во ...
| | веќе видена | слични

Додека фокусот останува цврсто фиксиран на „Ковид-19“, втора здравствена криза тивко се појавува во Британија. Од почетокот на јули, имаше илјадници вишок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 213 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО препорача коктел од антитела против Kовид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: