Активни 12 486 случаи со ковид-19, во моментов има доволен број вакцини

Во општина Тетово три паралелки се во изолација поради учениците кои добиле позитивен резултат на Ковид. Паралелките кои се во изолација следат онлајн настава. ...
| | веќе видена | слични

Брзите антигенски тестови со кои ќе се прави скрининг на учениците во основните и средните училишта ќе бидат уште еден стрес повеќе за децата, но во услови на ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на коронавирус во Црна Гора сериозно се закани дека ќе ги заклучи вратите на многу училишта и градинки по алармантните податоци за бројот на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство оваа недела ќе објави како ќе се прави скринингот на децата во училиштата, кој ќе почне од октомври. Засега, најавено е дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Скринигот во основните и средните училиштата низ земјава ќе може да се спроведе за десетина ден, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. -Според ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела ќе биде објавена методологијата како ќе се прави скринингот во училиштата. Од Министерствто за здравство за Сител велат дека за тестирање ќе ...
| | веќе видена | слични

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 261 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 190 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни 12 486 случаи со ковид-19, во моментов има доволен број вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: