iPhone ќе открива и промени во менталното здравје?

Мобилните телефони ги прават децата болни, глупави и зависници, е заклучокот од предавањето на познатиот германски невролог, психијатар и психолог Манфред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук денеска објави дека го прекинува развојот на детската верзија на апликацијата за споделување фотографии на Инстаграм, по широката критика и загриженост ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук спроведе внатрешни анализи за влијанието на Инстаграм, а извештајот го доби Волстрит журнал, кои го објавија во вторникот.Весникот објави дека Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

iPhone ќе открива и промени во менталното здравје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: