Тиктокерка упропасти илјадници научни студии


Научниците открија дека слушањето на Сонатата за две пијана на Волфганг Амадеус Моцарт ги ублажува симптомите на епилепсија. Ова парче ги стимулира фронталните ...
| | веќе видена | слични

Возрасните можат да научат втор јазик исто толку брзо колку и децата, открива ново истражување - а поради условите во кои децата учат втор јазик, се добива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако имате проблеми со меморијата, разбирање пишан документ или учење за време на школувањето, наместо компјутер и часови во електронска форма, земете хартија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 363 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 82 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тиктокерка упропасти илјадници научни студии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: