Петров на 2021 ITU Regional Innovation Forum for Europe: Забрзано работиме на трансформација на македонскиот стартап еко систем

3 копии

Време зa читање: 2 минути Дигиталната трансформација е неопходен чекор кој мора да го превземеме за да имаме успешни претприемачи, иновации и развој на стартап ...
| | веќе видена | слични

Недоволната информираност за електронските услуги, немањето пристап до интернет и недоволната дигитална писменост на населението во руралните средини се дел од ...
| | веќе видена | слични

Денес, заменикот-министер за информатичко општество и администрација, Александар Бајдевски, имаше свое обраќање на петтата Конференција за иновации и ...
| | веќе видена | слични

Amazon Web Services ќе изградат нови „центри за податоци“ што ќе резултираат со отворање 1.000 нови работни места во следните 15 години. Амазон планира да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: < 1 минутa Одделот за „облак“ услуги за складирање податоци на Амазон ќе гради ново виртуелно подрачје во Нов Зеланд. Ова го соопшти ...
| | веќе видена | слични

Проектот на корисниците би требало да им овозможи да управуваат со своите апликации и да пружаат услуги на крајни корисници преку дата центрите лоцирани на Нов ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МИОА во целосна координација со Владата на Република Македонија ги постави своите цели во процесот на дигитализација на земјата. Наша цел е да промовираме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По долго владеење СДС го изгуби мнозинството во Советот на Општина Центар. Граѓаните се определија да гласаат за опозиционите партии и за опозиционите листи, ...
сите 811 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 530 | | | веќе видена

На денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, претседателот Христијан Мицкоски, истакна дека единствено она за кое се грижи Петре Шилегов е зголемување ...
сите 245 | | | веќе видена

Да се финализира и усвои долгорочна стратегија за информатичка и комуникациска технологија (ИКТ), да се зајакне независноста и капацитетот на медиумското ...
сите 76 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 71 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 172 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник и актуелен градонаочалник на општина Куманово, Максим Димитриевски, во гостување во дебатната емисија на ТВ 24 ...
сите 199 | | | веќе видена

Впечатлива за нас беше прославата на голот на Кристијано Роналдо од страна на наш навивачи кој на Олд Трафорд седеше точно во корнерот каде што се радуваа ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петров на 2021 ITU Regional Innovation Forum for Europe: Забрзано работиме на трансформација на македонскиот стартап еко систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: