За прекугранична соработка С. Македонија – Бугарија 30 милиони евра од ЕУ

3 копии

Вкупно 30 милиони евра од Европската унија ќе бидат инвестирани во развојот на пограничните региони на Бугарија и Република Северна Македонија во следните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врз основа на Планот за реализација на проектот за изградба на Пречистителната станица за отпадни води – Скопје и спроведениот избор за компанија која ќе ...
| | веќе видена | слични

Во таа насока согласно европските стандарди проширен е Домот за стари лица д-р „Иван Влашки“ во Берово за дополнителни од 15 на  40 места за сместување. Исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерство за труд и социјална политика работи на проширување на сместувачките капацитети за стари лица кои се оставени сами на себе, рече министерката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата во исполнувањето на програмите во конкретни сектори и користењето на ИПА средствата, беа во фокусот на денешниот шести по ред Мониторинг комитет за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска се одржа шестиот по ред Мониторинг комитет за секторот транспорт, животна средина и климатска акција, со кој што претседаваше заменик претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Македонија веќе долго време го чека „чочекот“ за автопатот кон Охрид, кој втор мандат на актуелнава власт тапка в место, како и најголемиот „чочек за патот“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Разговорите со Бугарија за деблокада на нашите евроинтеграции продолжуваат и покрај тоа што се уште нема политичка Влада во Софија. Предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Границата во должина од 165 километри ја претворија во мост за соработка. Македонските и бугарските општини во пограничниот регион досега реазлизираа околу 200 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 382 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 187 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори СДСМ ќе ги поддржи кандидатите на своите коалициски партнери. Според премиерот, владината ...
сите 246 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За прекугранична соработка С. Македонија – Бугарија 30 милиони евра од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: