Димитров претседаваше со 6-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет за транспорт, животна средина и климатска акција

Состојбата во исполнувањето на програмите во конкретни сектори и користењето на ИПА средствата, беа во фокусот на денешниот шести по ред Мониторинг комитет за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 4 минути Со ИПАРД 3 Програмата чија временска рамка е од 2021 – 2027 година, во македонското земјоделство ќе влезат инвестици од 250 милиони ...
| | веќе видена | слични

Програмата е проектирана на 97 милиони евра иако не е исклучена можноста средствата да се зголемат, а првиот повик се очекува да биде објавен во периодот јуни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната конвенција за Европската Унија во Македонија денеска на платформата Зум, ќе биде домаќин на Работната група 1 – Земјоделство и рурален развој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со ваква најава, како и оценка дека е постигнат значителен напредок заврши вчерашната, трета по ред средба, на премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива ...
сите 395 | | | веќе видена

Нивната идентификација е направена со ДНК профили.Во раните утрински часови на 23 ноември на автопатот кај селото Боснек, автобус со скопски таблички кој ...
сите 676 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо предизвика хаос во коментари на социјалната мрежа Инстаграм каде на објава за Златната топка се критикува изборот на Лео Меси за најдобар ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров претседаваше со 6-от состанок на Секторскиот мониторинг комитет за транспорт, животна средина и климатска акција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: