ЦАРОВСКА ТВРДЕШЕ ДЕКА НЕМА ТРАНСМИСИЈА: Во едно одделение со 25 ученици, дури 8 деца и класната позитивни!

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
| | веќе видена | слични

Скринигот во основните и средните училиштата низ земјава ќе може да се спроведе за десетина ден, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. -Според ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела ќе биде објавена методологијата како ќе се прави скринингот во училиштата. Од Министерствто за здравство за Сител велат дека за тестирање ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
| | веќе видена | слични

Во врска со изјавата на медиумите дека ширењето на инфекцијата во училиштата е резултат на локална трансмисија Центарот за јавно здравје-Штип ја демантира оваа ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе средношколци во Штип позитивни на корона. Последнава недела најмногу позитивни тестови се добиваат кај деца од 10 до 19 години. Бројот на оние кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦАРОВСКА ТВРДЕШЕ ДЕКА НЕМА ТРАНСМИСИЈА: Во едно одделение со 25 ученици, дури 8 деца и класната позитивни!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: