(Видео) Мицкоски: Имам чувство на гадење од изјавите на Заев кој настапува во стил „функцијата – тоа сум јас“


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
| | веќе видена | слични

Како што досега успеваат да се спасат од одговорност за долгогодишниот криминал и корупција, сега се обидуваат да ја избегнат и одговорноста за ужасната ...
| | веќе видена | слични

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа, пишува на Фејсбук поранешниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ трет ден по ред ја замајува јавноста со лажни вести и дезинформации за модуларните болници. ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски продолжува да тера ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за граѓаните кои протестираат за вистината за пожарот во Тетово, СДСМ и ДУИ наместо пендреци по народ да си дадат оставка ВМРО-ДПМНЕ изразува поддршка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ изразува поддршка за луѓето кои мирно протестираа во Тетово како реакција на отсуството на одговорност кај власта поради запалената модуларна ...
| | веќе видена | слични

Изразуваме поддршка и за уапсените од протестите кои од власта се прикажани како наводно страшни учесници во толпа, наспроти снимките каде се приведувани во ...
| | веќе видена | слични

Со пуштање во јавност на “разно-разни” снимки, “ПР тимот” на СДСМ смета дека граѓаните ќе заборават на трагедијата во Тетово, каде што животот го загубија 14 ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одржува протест од страна на семејствата на 14 -те жртви од трагедијата во Тетово, кои бараат правда за нивните најсакани. Еден од роднините ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ не престанува да го политизира трагичниот пожар во модуларната болница во Тетово, очајно обидувајќи се да спечали некаков политички поен. Вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 302 | | | веќе видена

– Се заблагодарив на членовите на Општинската изборна комисија за професионално спроведениот изборен процес за градоначалник на Општина Гази Баба и посакав ...
сите 383 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 237 | | | веќе видена

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 490 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ во пораката до граѓаните по повод Европскиот ден на правдата, напиша дека големиот број чекори кои се преземаа за реформа за ...
сите 320 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Мицкоски: Имам чувство на гадење од изјавите на Заев кој настапува во стил „функцијата – тоа сум јас“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: