Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа, пишува на Фејсбук поранешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Лидерот на ДПА Мендух Тачи изјави дека наскоро, во улога на лекар, ќе објави факти дека пожарот во модуларната болница во Тетово не е трагичен настан, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Ковид центарот при тетовската клиничка болница во текот на 24 часа имало 53 контролни прегледи, од кои двајца се примени на болничко лекување. Тројца ...
| | веќе видена | слични

Тројца хоспитализирани пациенти се пуштени дома. Во изминатите 24 часа починал еден пациент, 61 годишно лице. Како што изјави д-р Миранда Пајазити, починатиот ...
| | веќе видена | слични

Како што досега успеваат да се спасат од одговорност за долгогодишниот криминал и корупција, сега се обидуваат да ја избегнат и одговорноста за ужасната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 220 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 304 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета на Кочани оцени дека не се потребни коментари за однесувањето на луѓето кои, како што рече, ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оние кои треба да одговорат на трагедијата се обидуваат да избегнат, обвинувајќи ги другите за наводно политизирање катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: