СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја замајува јавноста со лажни вести и го злоупотребува трагичниот настан во Тетово


ВМРО-ДПМНЕ трет ден по ред ја замајува јавноста со лажни вести и дезинформации за модуларните болници. ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски продолжува да тера ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Данела Арсовска која се уште се обидува да глуми независна, секојдневно се потврдува како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ назначен директно од Груевски.И Арсовска исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Арсовска исто како Груевски бега од новинарски прашања или не дозволува да и бидат поставени, бега од соочување со јавноста и користи иста реторика како онаа ...
| | веќе видена | слични

Се урна уште една конструкција на ВМРО-ДПМНЕ. Со денови вртеа една иста лага во обид да ја манипулираат јавноста за наводни коруптивни скандали поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ВМРО-ДПМНЕ исплашени од извесниот пораз на претстојните локални избори во градот Скопје не престануваат да измислуваат и да конструираат непостоечки ...
| | веќе видена | слични

Реагираат од владеачката партија од каде велат дека ВМРО-ДПМНЕ, поради страв од пораз на престојните избори, не престанува да конструира случаи против Петре ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„ВМРО-ДПМНЕ не престанува да конструира случаи за градоначалникот Петре Шилегов со што само го потврдува стравот од извесниот пораз на претстојните локални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ништо ново во ВМРО-ДПМНЕ, повторно наместо одговор, излегуваат со нервозна реакција во одбрана на изборот од немај каде за кандидати за градоначалници, велат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лица обвинети за кривични дела и луѓе блиски на Груевски е понудата на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за овие претстојни локални избори. Токму тоа се луѓето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Слободни, фер и транспарентни избори се суштински за секоја силна демократија, објави Амбасадата на САД на својата Фејсбук страница. – Денеска им аплаудираме ...
сите 581 | | | веќе видена

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 248 | | | веќе видена

Излезност по општини на денешниве Локални избори 2021 до 11:00 часот според АКСИОС 2017 АЕРОДРОМ 10,22 АРАЧИНОВО 5,78 БЕРОВО 13,05 БИТОЛА 12,30 БОГДАНЦИ 12,52 ...
сите 292 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 259 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 144 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја замајува јавноста со лажни вести и го злоупотребува трагичниот настан во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: