РСБСП: Иднината на одржливата мобилност е во твои раце. Вози Велосипед


Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата во наредните 7 дена ќе реализира низа активности за промоција и поддршка на алтернативните форми ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Еко логик“ кое беше дел од Европската недела на мобилност, ги вклучи и училиштата во одбележувањето на неделата на мобилноста. Андријана ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Во Скопје привршува „Европска недела на мобилност” - кампања која на иницијатива на Европската комисија, се спроведува секоја година, во периодот од 16 до 22 ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, учествуаше во Европската недела на мобилност „Вело Фиеста“ која се одржа денеска и во македонскатка метропола. Центарот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 385 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 117 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 190 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 564 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена

Велосипедизмот во Скопје изминативе четири години зема вистински замав. Следејќи го правилото велосипедските патеки задолжително да бидат дел од сите нови ...
сите 342 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РСБСП: Иднината на одржливата мобилност е во твои раце. Вози Велосипед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: