НЛБ Банка со донација за Територијалната противпожарна единица во Берово


НЛБ Банка донираше опрема на Територијалната противпожарна единица во Берово . За потребите на службата, НЛБ Банка обезбеди делови за хидрант, црева, ...
| | веќе видена | слични

Денеска е завршниот ден од првата цивилна НАТО вежба во Северна Македонија по зачленувањето на земјава во Северно Атлантската Алијанса. Вежбата која е во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска на терен, на две работни точки медиумските претставници на повеќе странски држави присуствуваа на реализација на вежбовното сценарио „СЕВЕРНА ...
| | веќе видена | слични

Денес на големата НАТО вежба “Северна Македонија 2021” во струшко се изведе комбинирана вежба за спасување на затрупани лица од хемиски контаминирани урнатини, ...
| | веќе видена | слични

Голема НАТО важбе за спасување и заштита во урбани средини изминативе три дена се одржува во Охрид и Струга. Вежбата „Северна Македонија 2021“ e во ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ја посети воздухопловната база на националната гарда на Вермонт. Во базата, министерката Шекеринска беше брифирана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 157 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 147 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка со донација за Територијалната противпожарна единица во Берово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: