Прва цивилна НАТО-вежба во С. Македонија, учествуваат повеќе од 700 лица


Денес на големата НАТО вежба “Северна Македонија 2021” во струшко се изведе комбинирана вежба за спасување на затрупани лица од хемиски контаминирани урнатини, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот прави натчовечки напори и верувам дека прави работи, со кои што и тој интимно не се согласува само за да ја помести Македонија напред кон ЕУ, вели ...
| | веќе видена | слични

Во период кога СДСМ и коалицијата го има претседателот на државата и централната власт и голем дел од општините, логично е партијата да е во предност, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Драги пријатели, вечерва во Само Вистина, секој својата ќе ја кажат Стојанче Ангелов и Александар Пандов. Ослободители во Втората светска војна или окупатори, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Охридско-струшкиот регион заврши големата меѓународна вежба „Северна Македонија 2021“. Вежбата е од областа на кризниот менаџмент, во организација на НАТО ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денеска заврши НАТО вежбата која беше организирана од страна на НАТО Евроатлантскиот центар за координација на одговор при катастрофи (EADRCC) на подрачјето на ...
| | веќе видена | слични

Денеска е завршниот ден од првата цивилна НАТО вежба во Северна Македонија по зачленувањето на земјава во Северно Атлантската Алијанса. Вежбата која е во ...
| | веќе видена | слични

Денеска на терен, на две работни точки медиумските претставници на повеќе странски држави присуствуваа на реализација на вежбовното сценарио „СЕВЕРНА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва цивилна НАТО-вежба во С. Македонија, учествуваат повеќе од 700 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: