Хандановиќ за најголемата опасност: Ги гледав сите мечеви на Реал…


Само Криситјано Роналдо е подобар од поранешниот македонски капитен, Горан Пандев, во листата на стрелци на фудбалери постари од 36 години во оваа 2021 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Един Џеко беше доведен во Интер да го компензира заминувањето на Ромелу Лукаку, а иако неговиот тим има солидни резултати во првенството, првите критики ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Во 80-тата минута од синоќешниот меч помеѓу Интер и Реал Мадрид во Лигата на шампионите, публиката во Милано со аплауз го поздрави Лука Модриќ, хрватскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го искажа своето видување за синоќешниот натпреварот против Реал Мадрид (0:1) во Лигата на шампионите. Миланскиот клуб прими ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид доста страдаше како тим во првото полувреме на „Џузепе Меаца“ и успеа да се одбрани од налетите на Интер, пред се благодарение на извонредниот Тибо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 710 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 199 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Филипче иако бил предупредуван за лошиот квалитет на материјалот од кој се правени модуларните болници, не реагирал ама затоа трчал по брзи пари.Неговото ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, во рамки на засилените акциски контроли, на територијата на Скопје се регистрирани вкупно 178 прекршоци. ...
сите 250 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хандановиќ за најголемата опасност: Ги гледав сите мечеви на Реал…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: