Мицкоски: Кој му се заканувал на сведокот од тетовската болница кој сведочи дека му барале мито


„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одржува протест од страна на семејствата на 14 -те жртви од трагедијата во Тетово, кои бараат правда за нивните најсакани. Еден од роднините ...
| | веќе видена | слични

Претставници на граѓанската иницијатива „Подобро за Тетово“ денеска на прес-конференција кај модуларната болница, порачаа дека осум дена по трагичниот настан ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи е најавен протест во Тетово овој петок, на кој ќе се бара „правда и одговорност“ за жртвите на катастрофалниот пожар во модуларниот ...
| | веќе видена | слични

Нема крај за хаотичната состојба во модуларните ковид центри. За време на пандемијата гледавме како се споделуваат лични сведоштва за немање нега врз ...
| | веќе видена | слични

Ибин Емшиу кој ги загуби својот брат и татко во несреќата во тетовската модуларна болница сведочеше за јавноста дека во тетовскиот ковид-центар му барале пари ...
| | веќе видена | слични

Петти ден по пожарот во модуларната болница во Тетово во кој загинаа 14 лица, семејствата, но и јавноста чекаат одговори, што се случило таа вечер, а кои биле ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Тетово се изјасни за случајот со Ибин Емшиу, кој ги загуби таткото и братот во трагичниот пожар кој ја зафати модуларната болница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелниот и кандидат за градоначалник на сдсм и коалицијата Петре Шилегов, денеска ги повика младите да излезат на вториот круг на изборите за градоначалник ...
сите 522 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денес беше во Охрид, во пресрет на вториот круг од локалните избори. „Се наоѓаме на неколку денови пред вториот круг од Охрид ...
сите 326 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 104 | | | веќе видена

Јасно е дека промените ќе се случат и дека заедно со сите жители на Ресен ќе создаваме нова иднина и за Ресен и за Македонија, изјави денеска потпретседателот ...
сите 242 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 345 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва беше на средба со граѓани во Демир Хисар во рамки на активностите пред вториот круг на локални избори нареднкиот викенд. Пред ...
сите 173 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

Во Долни Сарај, Охрид денеска со почеток во 18 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски, ќе има свое обраќање по повод празникот 23-ти ...
сите 139 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Кој му се заканувал на сведокот од тетовската болница кој сведочи дека му барале мито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: