Додик: БиХ е нереална држава, Република Српска еден ден ќе биде независна


Во пресрет на состанокот со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, членот на босанското Претседателство, Милорад Додик во телевизиско интервју зборуваше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Високиот претставник во БиХ, Кристијан Шмит, изјави дека актуелната криза во оваа земја, предизвикана од одлуката на неговиот претходник Валентин Инцко да ...
| | веќе видена | слични

Српскиот џудист, поранешен светски првак, Немања Мајдов, кој е роден во Сараево вчера се ожени. На семејната веселба во Сараево сепак глави ѕвзеди биле ...
| | веќе видена | слични

Денес се појави видео за кое зборува целиот регион. Ѓоковиќ дојде на свадбата на српската џудистка Немања Мајдова и пееше со младенците и – со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска изјави дека лидерот на Партијата за демократска акција (СДА), Бакир Изетбеговиќ, се почесто ...
| | веќе видена | слични

„Хрватска и јас се сакаме јавно, без разлика колку тоа некому му пречи. Ги сакам сите луѓе во Хрватска, без разлика на која нација ѝ припаѓаат. И од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик: БиХ е нереална држава, Република Српска еден ден ќе биде независна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: