Ѓоковиќ на свадба пее во дует со претседателот на Република Српска (ВИДЕО)


Денес се појави видео за кое зборува целиот регион. Ѓоковиќ дојде на свадбата на српската џудистка Немања Мајдова и пееше со младенците и – со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Ако Уставниот суд на Босна и Херцеговина каже дека праксата која самиот ја создал е основа за донесување одлуки, тогаш Србите нема што да бараат во таква ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска ги повика носителите на одлуки во Република Српска да соберат и да поништат во Националното ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик смета дека е неопходно да се повлечат сите претходно донесени одлуки на нивото на БиХ и да се укине ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека Косово не добило меѓународно признание во Обединетите нации, како што Приштина очекувала ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, го обвини генералниот секретар на ОН Андонио Гутереш дека ќе биде директно вмешан во распадот на ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник во БиХ, Кристијан Шмит, изјави дека актуелната криза во оваа земја, предизвикана од одлуката на неговиот претходник Валентин Инцко да ...
| | веќе видена | слични

Српскиот џудист, поранешен светски првак, Немања Мајдов, кој е роден во Сараево вчера се ожени. На семејната веселба во Сараево сепак глави ѕвзеди биле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ на свадба пее во дует со претседателот на Република Српска (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: