Прилепчанец возел со фалсификувана возачка дозвола

Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи. ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(39) од село Лабуништа, струшко, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против А.С.(31) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска ...
| | веќе видена | слични

Одделението за внатрешни работи Ресен, до Основното јавно обвинителство Ресен, поднесе кривична пријава против Б.Ш (49)од с.Подмочани, ресенско, поради ...
| | веќе видена | слични

ОВР Берово поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 44-годишниот Х.Р, сопственик на фирма од тетовско Боговиње, поради сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на градежна фирма од тетовско доби кривична пријава откако во февруари годинава, еден работник во фирмата загина, а еден беше тешко повреден, поради ...
| | веќе видена | слични

Неколку лица кои биле потврдено позитивни на ковид-19, но и оние кои имале контакт со заразени, ги прекршиле мерките за заштита и не постапиле соодветно на ...
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе пријава за кражба против четворица жители на тетовско, кои се осомничени дека ограбиле член на нивното семејство со кого живееле во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 504 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 822 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 299 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчанец возел со фалсификувана возачка дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: