Во државава регистрирани 106 шумски пожари – Владата ќе ги обесштети граѓаните

„Од 26 јуни до денес на територија на нашата држава избувнаа 106 шумски пожари од кои најлошиот беше во Берово,Пехчево и Делчево. Изгореа објекти, стари куќи и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кризна состојба, институциите проследуваат информации, а истовремено, на социјалните мрежи се пласираат дезинформации. Телефонскиот број 193 не престанува да ...
| | веќе видена | слични

 Телефонскиот број 193 не престанува да ѕвони, меѓу повиците и понекоја лажна дојава. Секој со својата цел, граѓаните во паника. Непроверените информации ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии

Активни се четири пожари во земјава. Се уште е активен пожарот кај селата Раовиќ и Буковиќ во општина Сарај, на недостапен терен кон сртот на планината Осој. ...
| | веќе видена | слични

Поради долготрајноста на двата пожара во заштитеното подрачје Јасен и на планината Осој, останува на сила целосна забрана за движење на Водно и од другата ...
| | веќе видена | слични

Ние како Главен штаб за управување со кризи, низ разговор со ЈП „Национални шуми” сугериравме олабавување на целосната забрана за движење во шумите. Од вчера, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 345 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 386 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 82 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во државава регистрирани 106 шумски пожари – Владата ќе ги обесштети граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: