Пожар на депонијата „Краста“ во Куманово


Благодарение на брзата интервенција на дебарските пожарникари спречено е проширување на пламените јазици.  -Добивме дојава за пожарот во 10:55 часот. Во секој ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Кумановските пожарникари со поддршка на противпожарната единица од Старо Нагоричане го изгасиле пожарот во село Зубовце каде била зафатена сува трева и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар на депонијата „Краста“ во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: