Пред неколку дена беше во Скопје: Пријателот на Заев вели дека Војводина, а не Србија граничи со Хрватска

Ненад Чанак, еден од најконтроверзните политичари во Србија Лидерот на Лигата на социјалдемократите во Војводина пред неколку дена беше во Скопје и имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието на Србија, Ивица Дачиќ изјави дека додека бил министер за надворешни работи, пред неколку години во Белград, со дозвола од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот директор на ЈП „Србијагас“, Душан Бајатовиќ изјави дека до крајот на 2022 година, Белград ќе биде целосно гасифициран, додека гасификацијата на ...
| | веќе видена | слични

Веќе 10 години српскиот претседател Александар Вучиќ не одел на море. Тој стравува од пожарите, но не ги критикува оние политичари кои одат на одмор во вакви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека нема да оди на одмор, но дека не им забележува на оние политичари кои одат. Вучиќ вели дека тие сигурно се ...
| | веќе видена | слични

Околу 35 проценти од гласачите би гласале за владејачките партии во Србија, опозициските партии кои ги бојкотираа изборите во јуни 2020 година денеска би ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за градоначалник на општина Тетово и претседател на Движењето Беса Билал Касами изјави дека се фокусира повеќе на локалните избори наместо на ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 226 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред неколку дена беше во Скопје: Пријателот на Заев вели дека Војводина, а не Србија граничи со Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: