Филипче: Ќе разговараме за евентуални рестриктивни мерки, прво насочени кон оние кои што не се вакцинирани


81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
| | веќе видена | слични

Во денешното обраќање за јавноста, првиот човек на македонското здравство, министерот Венко Филипче рече дека Македонија се наоѓа на почеток на еден нов бран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во ковид центарот на Инфективно одделение при велешката Општа болница хоспитализирани се тројца пациенти позитивни на Ковид-19, еден пациент е на кислородна ...
| | веќе видена | слични

Повторно се решени да жртвуваат 1.000-2.000 животи, само за да се продолжи со свадбите, кафеаните и ноќните клубови. Секој е со својата памет, ама ако после сé ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска имавме координативна средба со директорите на повеќе клиники и болницата во Тетово и детската болница Козле во Скопје, на која разменивме информации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките кои ги воведе Владата за спречување на ширењето на Ковид-19 важат за сите организирани настани, семинари, конференциии, посета на угостителски објекти ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче уште еднаш апелираше на масовна вакцинација, и само така ќе може да се спречи ширењето на коронавирусот и спречување на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на хоспитализирани лица со ковид-19 во изминатите денови се зголемил на 150, при што ситуацијата е најсериозна во Тетово, изјави министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Ќе разговараме за евентуални рестриктивни мерки, прво насочени кон оние кои што не се вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: