Најистакнат општествено одговорен проект во високото образование - аплицирајте за стипендија и студирајте на МБУ!


Доколку имате остварено добар успех во средното образование, а сé уште не сте решиле каде ќе го продолжите своето образование, идеален избор може да ...
| | веќе видена | слични

Студентите кои аплицираат за сместување во студентски домови не треба да плаќаат административна такса, соопшти Министерството за образование и наука. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука ги известува сите студенти кои аплицираат на Конкурсот за сместување во студентски домови за студиската 2021/2022 година, ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на член 55 став 1 од Законот за организација и работа на органите на државната управа (“Службен весник на Република Македонија“ бр. 58/00, 44/02, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот завод за статистика, со цел да обезбеди доволен број на кандидати за попишувачи и инструктори од кои ќе може да направи избор на најдобрите кои ќе го ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од академската 2021 – 2022 година Министерството за образование првпат ќе воведе стипендии за докторски студии во државата. Според МОН, со ова им се излегува ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Поради летните одмори, Конкурсот за ангажирање на реонски попишувачи и инструктори во претстојниот Попис на населението, домаќинствата и становите во Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 224 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 85 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 18-ти септември во Охрид прва доза вакцина против COVID-19 примиле 28.161 лица над 18 години, што е ...
сите 402 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 130 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти. СДСМ од ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најистакнат општествено одговорен проект во високото образование - аплицирајте за стипендија и студирајте на МБУ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: