ЕФСЕ ја посочи Народната банка како лидер во регионот во поддршката на развојот на финтек-секторот

На виртуелен настан презентирана анкета на Народната банка – поддршка за развојот на финтек-секторот од близу 90% од испитаниците, се преземаат натамошни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбеди нов финансиски пакет од пет милиони евра за подобрување на енергетската ефикасност во домовите во рамките ...
| | веќе видена | слични

Финансирање на енергетска ефикасност и програма за споделување на ризик со Шпаркасе банка Македонија АД Скопје €5 милиони од ГЕФФ ( GEFF ) кредитите за ...
| | веќе видена | слични

Средствата ќе бидат достапни за инвестиции со зелени технологии, материјали и решенија со високи перформанси, за згради и куќи за домување во приватна ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Време зa читање: 5 минути Народната банка е лидер во регионот на Западен Балкан во активностите за поддршка на развојот на финтек-секторот. Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е триумф на хероите на Македонија, луѓето кои заслужуваат надеж. Денес се слуша, трешти гласот на победата, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 409 | | | веќе видена

„Тој што сака да ја промени историјата може да ја менува историјата во неговиот дом и неговата куќа. Но, не и на нашата национална историја“ вели Максим ...
сите 76 | | | веќе видена

Иднината на Европа, вклучувајќи го и регионот на Западен Балкан ќе биде тема на разговор на состанокот на Меѓународното европско движење што ќе се одржи ...
сите 264 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕФСЕ ја посочи Народната банка како лидер во регионот во поддршката на развојот на финтек-секторот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: