ЕБОР и партнерите со поддршка на зелените инвестиции и бизнисите во Северна Македонија

Финансирање на енергетска ефикасност и програма за споделување на ризик со Шпаркасе банка Македонија АД Скопје €5 милиони од ГЕФФ ( GEFF ) кредитите за ...
| | веќе видена | слични

Државите од Западен Балкан и Украина имаат можност да учествуваат во програмата за размена на ЕУ со која се овозможува размена на искуства и знаења за ...
| | веќе видена | слични

Регионите со јаглен во Западен Балкан, Украина и ЕУ се поканети да учествуваат во програма за размена за да ја забрзаат праведната локална енергетска ...
| | веќе видена | слични

Одморите не се достапни за половина граѓани на Црна Гора , тврди студија за Балкански барометар за 2021 година. Се чини дека граѓаните на Косово има најмал ...
| | веќе видена | слични

Ја реобјавуваме саботната анализа првично објавена на 10 април, 2021 Како најсиромашна членка на ЕУ, Бугарија е зависна од јаглен. Земјата се подготвува да ги ...
| | веќе видена | слични

Уште на самиот почеток на иницијативата „Оpen Balkan“ поканети се да се приклучат Црна Гора, БиХ како и привремените институции на Косово. Иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Јовановиќ: Р.Србија и РСМакедонија наскоро со меѓувладина комисија за малцинства Српската амбасадорка во земјава, Невена Јовановиќ во воопшто првото интервју ...
| | веќе видена | слични

Република Србија од пред два месеца има нов амбасадор во Република Северна Македонија. Тоа е нејзината екселенција Невена Јовановиќ. Во воопшто првото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР и партнерите со поддршка на зелените инвестиции и бизнисите во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: