ЕБОР обезбеди 5 милиони евра финансиски пакет за Шпаркасе банка Македонија АД Скопје

Средствата ќе бидат достапни за инвестиции со зелени технологии, материјали и решенија со високи перформанси, за згради и куќи за домување во приватна ...
| | веќе видена | слични

Државите од Западен Балкан и Украина имаат можност да учествуваат во програмата за размена на ЕУ со која се овозможува размена на искуства и знаења за ...
| | веќе видена | слични

Регионите со јаглен во Западен Балкан, Украина и ЕУ се поканети да учествуваат во програма за размена за да ја забрзаат праведната локална енергетска ...
| | веќе видена | слични

Ја реобјавуваме саботната анализа првично објавена на 10 април, 2021 Како најсиромашна членка на ЕУ, Бугарија е зависна од јаглен. Земјата се подготвува да ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбеди нов финансиски пакет од пет милиони евра за подобрување на енергетската ефикасност во домовите во рамките ...
| | веќе видена | слични

Финансирање на енергетска ефикасност и програма за споделување на ризик со Шпаркасе банка Македонија АД Скопје €5 милиони од ГЕФФ ( GEFF ) кредитите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 459 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 403 | | | веќе видена

Да се финализира и усвои долгорочна стратегија за информатичка и комуникациска технологија (ИКТ), да се зајакне независноста и капацитетот на медиумското ...
сите 77 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 45 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 172 | | | веќе видена

Впечатлива за нас беше прославата на голот на Кристијано Роналдо од страна на наш навивачи кој на Олд Трафорд седеше точно во корнерот каде што се радуваа ...
сите 157 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник и актуелен градонаочалник на општина Куманово, Максим Димитриевски, во гостување во дебатната емисија на ТВ 24 ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР обезбеди 5 милиони евра финансиски пакет за Шпаркасе банка Македонија АД Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: