ЕФСЕ ја посочи Народната банка како лидер во регионот во поддршката на развојот на финтек-секторот

Време зa читање: 5 минути Народната банка е лидер во регионот на Западен Балкан во активностите за поддршка на развојот на финтек-секторот. Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Општините Гостивар, Куманово, Битола, Охрид, Гевгелија, Кочани, Велес и Крива Паланка се избрани да учествуваат во втората фаза од Регионалната програма за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во рамките на заложбите за одговорно кредитирање и подигнување на јавната свесност за финансиските услуги како такви и нивните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Порталот Pari.com.mk утре ќе објави ексклузивно интервју со гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска. Еден од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) обезбеди нов финансиски пакет од пет милиони евра за подобрување на енергетската ефикасност во домовите во рамките ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мнозинство пратеници во Собранието неодамна ги поддржаа предлозите за измена на Законот за Собрание со кои што ќе се подобри транспарентноста и отчетноста во ...
| | веќе видена | слични

Изгласаните подобрувања се клучни делови во Програмата за парламентарна поддршка финансирана од Швајцарската влада Мнозинство пратеници во Собранието неодамна ...
| | веќе видена | слични

Финансирање на енергетска ефикасност и програма за споделување на ризик со Шпаркасе банка Македонија АД Скопје €5 милиони од ГЕФФ ( GEFF ) кредитите за ...
| | веќе видена | слични

Средствата ќе бидат достапни за инвестиции со зелени технологии, материјали и решенија со високи перформанси, за згради и куќи за домување во приватна ...
| | веќе видена | слични

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 142 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕФСЕ ја посочи Народната банка како лидер во регионот во поддршката на развојот на финтек-секторот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: