Заев: Со партнерите правиме една убава мултиетничка коалиција


11 копии

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на работниот состанок на партијата Демократски сили на Ромите по повод претстојните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На покана на претседателот на партијата Демократски сили на Ромите Шабан Салиу претседателот на ВМРо-ДПМНЕ Христијан Мицкоски присуствуваше на состанокот на ...
| | веќе видена | слични

Каде што, еве како што кажа и мојот драг пријател е донесена одлука практично за коалицирање на партијата ДСР со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори во делот ...
| | веќе видена | слични

Ќе се менува изборниот законик за да се прифатат забелешките од ОБСЕ/ОДИХР и политичките партии најави премиерот Заев. За реакциите во однос на предложениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 141 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 235 | | | веќе видена

Неколкумина приведени по вчерашните протести во Тетово, на кои граѓаните бараа одговорност за 14-те изгорени жртви во модуларната болница во градот. Меѓу ...
сите 268 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Со партнерите правиме една убава мултиетничка коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: