Зошто се случува операција за спасување на владата на Заев, ако СДСМ е толку многу силна на анкетите

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
| | веќе видена | слични

Стефан АНДОНОВСКИ Генералниот секретаријат на Владата, на помалку од три месеци пред избори врши анкетирање за повеќе од 100 000 ЕВРА ваши пари. 100 ИЛЈАДИ ...
| | веќе видена | слични

Испровоциран од изјавата на директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов дека вчера хеликоптерот на АРМ не летал да гасне пожар во Кочани ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ постојано се на спротивната страна од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 387 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 85 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 18-ти септември во Охрид прва доза вакцина против COVID-19 примиле 28.161 лица над 18 години, што е ...
сите 462 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 206 | | | веќе видена

Промени во учебниците, музеите спомениците, бара бугарскиот претседател Румен Радев, повикувајќи се на договорот за добрососедство помеѓу Македонија и ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто се случува операција за спасување на владата на Заев, ако СДСМ е толку многу силна на анкетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: