Ќе го ревидира ли амбасадорката на САД ставот дека Македонија е пример за функционална држава


Испровоциран од изјавата на директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов дека вчера хеликоптерот на АРМ не летал да гасне пожар во Кочани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Артан Груби најави дека во најскоро време авионите за гаснење на пожар ќе бидат однесени на сервис во Хрватска иако тоа ќе чинело многу повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Трите ер-трактори на Дирекцијата за заштита и спасување во екот на пожарите низ земјава кои се интензивираа на 2. Август годинава, не полетаа од скопскиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Македонија на синокешната 96-та седница, одржана преку видеоконференциска врска, на барање на дирекцијата за заштита и спасување, донесе одлука за отстапување ...
| | веќе видена | слични

Иако авионите „ЕрТрактор“ наменети за гаснење на пожари, две години не летаат бидејќи не се сервисирани, тоа не било пречка Дирекцијата за заштита и спасување ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата донесе одлуки за спроведување постапки за обезбедување 15.000 литри млазно гориво и 5.000 литри нафтени деривати за потребите на Дирекцијата за заштита ...
| | веќе видена | слични

Со одлуката е задолжена Агенцијата за стоковни резерви да отстапи 5.000 литри Еуродизел од стоковните резерви за потребите на Дирекцијата за заштита и ...
| | веќе видена | слични

Македонија деновиве е зафатена со големи пожари. Горат повеќе градови, зафатени се големи површини. Граѓаните со голи раце си ги спасуваат домовите. Вчера, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе го ревидира ли амбасадорката на САД ставот дека Македонија е пример за функционална држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: