Мицкоски може да се подготвува за нов изборен пораз, граѓаните знаат дека СДСМ го има најдоброто за секоја општина

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ постојано се на спротивната страна од ...
| | веќе видена | слични

Стефан АНДОНОВСКИ Генералниот секретаријат на Владата, на помалку од три месеци пред избори врши анкетирање за повеќе од 100 000 ЕВРА ваши пари. 100 ИЛЈАДИ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова не е фер и демократска трка и поткупот е брутален со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува изборна кампања со комплетно замрзнат имот. Ние не ...
сите 527 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 226 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 48 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување ...
сите 286 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена

Тибо Куртоа изјави дека предност им се дава на парите пред благосостојбата и здравјето на играчите, по што УЕФА изјави: „ЛН не го зголеми вкупниот број мечеви ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски може да се подготвува за нов изборен пораз, граѓаните знаат дека СДСМ го има најдоброто за секоја општина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: