На Охрид му се заканува катастрофа


2 копии

Охридскиот градоначалник Константи Георгиески е синоним за селективност која произведува корупција и криминал и злоупотреба на општинските институции за ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. јули 2021 (InPress) – Георгиески е синоним за селективност која произведува корупција и криминал и злоупотреба на општинските институции за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СДСМ го уништи Охрид со дивоградби. Откако СДСМ е на власт никнуваат секој ден дивоградби во Охрид, а Заев со прст не мрдна да ги спречи, луѓе од неговата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Заложбите на парламентарното мнозинство, на Владата, на единиците на локалната самоуправа и на надлежните институции за заштита на светското наследство на ...
| | веќе видена | слични

Нашите конкретни мерки за заштита на светското наследство на Охридскиот регион се препознаени и уважени од УНЕСКО, се истакнува во денешното соопштение од ...
| | веќе видена | слични

Со консензус е донесена одлуката на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО – природното и културно наследство на нашиот Охридски Регион да не биде впишано ...
| | веќе видена | слични

Во следните две години ќе ги исполниме сите препораки на УНЕСКО кои се под ингеренции на општината со голема самодоверба истапи денеска градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Охрид му се заканува катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: