Поддршка за културата и новиот европски филм – ИутеКредит еден од спонзорите на Beach Film Festival во Охрид


ИутеКредит Македонија редовно поддржува проекти кои придонесуваат за развој на општеството и проширување на културниот светоглед. Фестивалот на нов европски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Република Македонија, по 21 година, со филмот „Вера сонува за морето“ повторно учествува во селекција на најстариот и најпрестижниот филмски фестивал од А ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Петтото издание на фестивалот на краток филм Drim Short ќе се одржува од 29-ти јули до 1-ви август на летната сцена во Домот на поезија во Струга, под мотото ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет македонски средношколци и студенти од денеска во наредниот период се дел од меѓународното жири на најголемиот филмски фестивал за деца на светот – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Играниот филм „М“ на режисерот Вардан Тозија, во продукција на „Фокус покус филмс“, е награден во програмата „Works in Progress (Филмови во изработка)“ на ...
| | веќе видена | слични

Пет италијански филмови, меѓу кои и на оскаровецот Паоло Сорентино и на Микеанџело Фрамартино, се меѓу 21 кандидат за престижниот Златен лав на 78. Филмски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка за културата и новиот европски филм – ИутеКредит еден од спонзорите на Beach Film Festival во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: