Можни нови пожари во Орегон, предупредуваат метеоролозите


Официјалните лица во Орегон ги повикаа пожарникарите да се подготват за дополнителни пожари поради заканата од громотевици, објави Асошиетед прес. Огромни ...
| | веќе видена | слични

Голем шумски пожар избувна денеска околу пладне во Манавгат, кај туристичкото место Сиде, на околу 70 километри од Анталија.Пожарот избувна во шума недалеку од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шумски пожар избувна денеска околу пладне во близина на Анталија во градот Сиде. Пожарот избувна во шума недалеку од Анталија. Поради близината на туристичките ...
| | веќе видена | слични

Во близина на Анталија во околу 12 часот по наше време избил шумски пожар. Пожарот избил во шума во близина на Анталија, а во хотелите во туристичките места ...
| | веќе видена | слични

Пожарот е регистриран во областа Затоглав, општина Рогозница, а истиот бил изгаснат од двајца Канаѓани и повеќе од 20 пожарникари. Пожарникарите добија ...
| | веќе видена | слични

Грчките власти евакуираа неколку подрачја северно од Атина откако пожарот ги зафатил шумите и претставувал закана по куќите. На зафатенот подрачје од пожарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчките власти евакуираа неколку области северно од Атина откако пожарот зафати шуми и се закани дека ќе се прошири на куќи, и покрај акцијата спроведена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 483 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
сите 35 | | | веќе видена

Бугарија продолжува да биде под силен европски притисок да се откаже од своето вето на преговорите за членство на Македонија во ЕУ, изјави бугарската ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можни нови пожари во Орегон, предупредуваат метеоролозите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: