Филипче од Охрид: Ни треба масовна вакцинација за да имаме здрава нација


Мора да имаме масовна вакцинација, апелирам сите да се вакцинирата, да укажете, потребна ни е здрава нација за да може здравствениуот систем да прави рана ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава никогаш немала толку силно изразени поддршка и почит што ги добиваме како народ од целиот свет, како што имаме денеска, напиша Премиерот на ...
| | веќе видена | слични

Никогаш нашата земја немала толку силно изразена поддршка од целиот свет како што ја имаме денеска и почитта што ја добиваме како народ, истакна претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва на трибината во Валандово обелодени дека актуелниот градоначалник Перо Костадинов е првиот потврден кандидат на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На три до четири месеци пред изборите, ние како партија, тргнавме во постапка заедно со вас граѓаните, да го селектираме тоа што е најдобро и да го понудиме за ...
| | веќе видена | слични

Сакам да го споделам чувството што значи сите 30 лидери на членките на НАТО да дискутираат и да го слушаат мислењето на Зоран Заев од Македонија, зашто Бајден, ...
| | веќе видена | слични

Претходно, за сите бевме ФИРОМ, а денеска за сите, за целиот свет вклучително и за Грција сме Македонци со македонски идентите, рече вечерва премиерот Заев. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 538 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 279 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 242 | | | веќе видена

Синдикалците се подготвуваат за штрајк откако владата по втор пат ја одложува средбата со нив. Сега им ја презакажа за идниот понеделник. Требаше да се ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче од Охрид: Ни треба масовна вакцинација за да имаме здрава нација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: