Овaа лето нема да има свадби и забави во затворените делови на рестораните


Летово нема да да има свадби и забави во затворените делови од угостителските објекти. Не треба да се одржуваат и масовни собири, изјави денеска Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Свадби, веселби и прослави во затворени ресторани може - но не може и во затворените простории на дискотеките кабареата и клубовите. За нив и натаму не е ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната владина седница донесе одлука од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените простории на ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за економија дојде предлог од утре - 1 јули свадбените веселби да може да се одржуваат и на затворен простор. Ооваа одлука била прифатена од ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска донесе одлука за организирање на свадби во затворен простор до 250 луѓе и оваа мерка ќе биде дозволена од 1 јули. „Нелогично е што и понатаму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Миркобиологот, професор на Медицинскиот факултет, Никола Пановски е против одлуката на Владата за организирање на свадби во затворен простор до 250 луѓе, мерка ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Владата на денешната 83-та седница донесе одлука од 1 јули да се дозволи редовна работа и во затворените простории на угостителските објекти (рестораните), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 180 | | | веќе видена

Американското Министерство за правда се спротивстави на објавувањето на судски документ со кој на јавноста би и биле презентирани причините за претресот на ...
сите 194 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 116 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 158 | | | веќе видена

По објавувањето на препораките се огласи владејачката СДСМ, од каде наведуваат дека „ова се препораки усвоени од стручна и независна комисија без какви било ...
сите 216 | | | веќе видена

Британските здравствени власти денеска соопштија дека епидемијата на мајмунски сипаници во целата земја „покажува знаци на забавување“, но дека е премногу рано ...
сите 49 | | | веќе видена

Потпретседателката на СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 телевизија истакна дека избори ќе има и тоа редовни ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овaа лето нема да има свадби и забави во затворените делови на рестораните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: