ОД 1 ЈУЛИ: Свадби ќе може да се одржуваат и на затворено-ова се деталите

Од Министерството за економија дојде предлог од утре - 1 јули свадбените веселби да може да се одржуваат и на затворен простор. Ооваа одлука била прифатена од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и министерот за економија Крешник Бектеши синоќа се забавуваа на свадба откако ваквите прослави беа забранети повеќе од една ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Состојбата со Ковид-19 во земјата се стабилизира по намалување на бројот на заразени лица, така што вчера се регистрирани само два нови случаи од направени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

 Не се регистрирани ниту оздравени пациенти и починати лица. Од денеска исто така ќе можат да се организираат и свадби во затворен протор, согласно усвоените ...
| | веќе видена | слични

Свадби, веселби и прослави во затворени ресторани може - но не може и во затворените простории на дискотеките кабареата и клубовите. За нив и натаму не е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почна средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Мицкоски во Владата дојде со економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ и се ...
сите 504 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 269 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 204 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД 1 ЈУЛИ: Свадби ќе може да се одржуваат и на затворено-ова се деталите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: