Свадби на затворено ќе може да се организираат од утре

4 копии

Жителите на Москва ќе треба да го остават својот телефонски број, како и осигурителниот број при вакцинирање против коронавирусот, по втората доза, за да можат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Жителите на Уганда, кои ги прекршуваат правилата на движење поради коронавирусот, ќе бидат казнети, дури и со затвор до два месеца.Според новите правила ...
| | веќе видена | слични

Ова е важна информација за сите оние кои планираат одмор во соседна Грција. Од 15 јули, кафулињата и рестораните ќе бидат отворени само со негативен тест за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и министерот за економија Крешник Бектеши синоќа се забавуваа на свадба откако ваквите прослави беа забранети повеќе од една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 125 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свадби на затворено ќе може да се организираат од утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: