Вакцините на АстраЗенека и Фајзер се ефикасни против индискиот сој, докажале научниците


Студија на научници од Универзитетот во Оксфорд, објавена во списанието Cell, ја утврдила способноста на антителата во крвта на луѓето кои ги примиле обете ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од два месеца, односно по цели 10 недели,кога имаше пад на инфекцијата, сега повторно се зголемува бројот на новозаразени лица во Европа, заради што ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Европа, бројот на лица заразени со коронавирус започна да се зголемува минатата недела по десет недели пад на инфекцијата, објави денеска Европскиот оддел ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Хрватскиот институт за јавно здравје, Крунослав Чепак, вели дека Хрватска не ја постигнала целта затоа што 50 проценти од возрасната популација ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени со корона вирус во Португалија е зголемен за 2.362 во последните 24 часа, додека властите се обидуваат да спречат ширење на епидемија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делта-сојот на вирусот корона сè уште не е официјално потврден во Србија, а веќе се зборува за нов вид во светот! Имено, Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

Додека експертите во Србија тврдат дека бројките се охрабрувачки, но дека ситуацијата е неизвесна и повикуваат на продолжување на масовната вакцинација, се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Доколку нема договор за избори ова лето ќе преминеме во фаза на целосна блокада. Таа целосна блокада ќе биде во Парламентот, но и блокада на институциите, ...
сите 503 | | | веќе видена

Додека парламентот се очекува денеска да одлучи за судбината на кабинетот на Петков, комисијата за надворешени работи мора да донесе еднакво важна одлука – што ...
сите 1164 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 121 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на потрошувачите. Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на ...
сите 224 | | | веќе видена

Поранешниот вицепремиер и амбасадор Ивица Боцевски, кој сега е автор на емисија на Радио Лидер го искина францускиот предлог во емисијата “Заспиј ако можеш” на ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, оствари телефонски разговор со министерката за надворешни работи на Шведска, Ан Линде, на која, како ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцините на АстраЗенека и Фајзер се ефикасни против индискиот сој, докажале научниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: