Странските туристи ќе плаќаат за ковид-тестовите во Франција


5 копии
7 копии
12 копии
3 копии
2 копии

Австралискитe власти во Сиднеј регистрирале највисок број нови случаи на Ковид-19 во последните неколку месеци, иако градот е во состојба на строг карантин ...
| | веќе видена | слични

Стапката на вакцинација против коронавирус во Германија падна малку, додека заразната Делта варијанта станува доминантен вид, објави во четвртокот официјалното ...
| | веќе видена | слични

Новиот Делта сој на коронавирсуот стана доминантен во Германија. Уделот на делта соеви за првпат зазеде со 59 проценти, објави Институтот Роберт Кох (РКИ). РКИ ...
| | веќе видена | слични

Во Грција од денеска стапуваат нови правила, а се однесуваат на ограничувања во работењето на кафулињата, баровите и ноќните клубови.Поради ширењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 94 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странските туристи ќе плаќаат за ковид-тестовите во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: