ЛАМБДА СОЈОТ СЕ ЗАКАНУВА: Опасноста почна да се шири низ цел свет, во Европа веќе пристигна


Делта-сојот на вирусот корона сè уште не е официјално потврден во Србија, а веќе се зборува за нов вид во светот! Имено, Светската здравствена организација ...
| | веќе видена | слични

Делта-варијантата почна да се шири ширум светот, а луѓето се прашуваат колку ефективни ќе бидат вакцините против ковид-19 и дали сега ќе ја избегнат опасноста ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача од Универзитетот во Риека во емисијата „Добро утро Хрватска“ на ХРТ изјави дека информациите кои доаѓаат од Израел се ...
| | веќе видена | слични

Откако една безгрижна летна забава во познат бич бар во Атина донесе нови грижи со стотина плус заразени на грчката листа со позитивни на Ковид 19, во барот се ...
| | веќе видена | слични

Стапката на вакцинација против коронавирус во Германија падна малку, додека заразната Делта варијанта станува доминантен вид, објави во четвртокот официјалното ...
| | веќе видена | слични

Со делта варијантата на корона вирусот во една од приватните болници во Скопје се хоспитализирани трудница и нејзиниот свекор кој во Македонија допатувале од ...
| | веќе видена | слични

Главен фокус на вакцинацијата во моментов треба да се возрасните и ранливите групи на граѓани, а не децата, изјави за „ 360 степени “ микробиологот д-р Никола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 477 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 105 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛАМБДА СОЈОТ СЕ ЗАКАНУВА: Опасноста почна да се шири низ цел свет, во Европа веќе пристигна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: