СЗО предупреди на зголемување на бројот на заболени од коронавирус во Европа


Во Европа, бројот на лица заразени со коронавирус започна да се зголемува минатата недела по десет недели пад на инфекцијата, објави денеска Европскиот оддел ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бројот на нови случаи на коронавирус во Холандија вртоглаво се зголемува, со 5 500 нови случаи пријавени само денеска, додека бројот на хоспитализирани лица со ...
| | веќе видена | слични

Сингапур би можела да стане првата нација што ќе престане да брои дневни случаи на коронавирус, со план и надеж што побрзо да го врати нормалното функционирање ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека сега, кога државата обезбедила доволно вакцини против ковид-19 за да бидат достапни за секој што сака да се ...
| | веќе видена | слични

Можно е да се заразат и граѓани кои се вакцинирани, меѓутоа сигурно дека формата на болеста нема да биде тешка Глас на Америка: Актуелно е случувањето со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 483 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 108 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО предупреди на зголемување на бројот на заболени од коронавирус во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: