Експертите во Србија тврдат – вакцинацијата е „заглавена“ на 48%, делта сојот шири страв во светот

Додека експертите во Србија тврдат дека бројките се охрабрувачки, но дека ситуацијата е неизвесна и повикуваат на продолжување на масовната вакцинација, се ...
| | веќе видена | слични

Фестивалите и масовните собири може да бидат ризични за состојбата со пандемијата во Србија, смета српскиот епидемиолог Предраг Кон. „Засега нема потреба од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Се плашам дека пред есен ќе имаме влошување на ситуацијата пред падот, нашиот број расте. Тие се уште се добри, но растат, тоа е лошо. Се плашам од сите нови ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ стравува дека летово ќе има „експлозија“ на коронавирусот. Тој се плаши од новите соеви. „Се плашам од сите нови видови, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сигурно е дека ќе има трета доза, но кога тоа ќе се случи зависи од резултатите од студиите спроведени во светот. Ние, секако, следиме како напредуваат, како и ...
| | веќе видена | слични

Докторот Бранислав Тиодоровиќ, кој го води и српскиот Кризен штаб, тврди дека најголемиот дел од населението сепак ќе треба да прими и трета доза од ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник и тинејџерите влегуваат во националниот план за вакцнација и ќе ја примаат вакцината Фајзер. Ова денеска го најави министерот за здравство на ...
| | веќе видена | слични

Писателката Марија Јаневска, во јавноста позната и како Лајла Грејс, е медицинско лице кое уште од почетокот на пандемијата се обидува на своите обожаватели, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите во Србија тврдат – вакцинацијата е „заглавена“ на 48%, делта сојот шири страв во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: