Веќе почнаа да течат солзите на Ристовски за Пандев (ФОТО)


2 копии

Игор Ангеловски заокружи една незаборавна етапа во кариерата и после шест години го напушти кормилото на македонската фудбалска репрезентација, место кое реши ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена се појави шпекулацијата дека Игор Ангеловски е мета на Фенербахче за тренерски ангажман, но во тие информации, селекторот на Македонија беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Ангеловски е прв фаворит за кормилото на Фенербахче, популарниот Мрме имал средба со претседателот на „сино-жолтите", Али Коч.Медиумите од Турција ...
| | веќе видена | слични

По разделбата со Емре Белизоглу, бројот на кандидати за нов тренер на екипата на турскиот гигант Фенербахче се стесни на само три имиња. Како што утрово ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот селектор Игор Ангеловски излезе во преден план во трката за нов тренер на Фенербахче, откако нашиот стручњак го импресионирал претседателот Али ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 106 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 197 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веќе почнаа да течат солзите на Ристовски за Пандев (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: