Нешков: Бугарија е земјата што најмногу сака С. Македонија да влезе во ЕУ


Никој од Владата во овој период не треба да оди на разговори во Софија, туку да се почека таму да поминат изборите на 11 јули. Ова за Канал 5 го кажа Стојан ...
| | веќе видена | слични

Во овој период никој од македонската Влада не треба да оди на разговори во Софија, прво треба да причекаме да поминат изборите во Бугарија на 11 јули, вели во ...
| | веќе видена | слични

Консензуалното одлучување ја претвора Унијата во нефункционален систем Последните реакции на разочараност и наводното неразбирање на позициите на Бугарија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со тригодишното искуство од потпишувањето на Преспанската спогодба и поминатите четири години од постоењето на Договорот за добрососедство со Бугарија, не може ...
| | веќе видена | слични

Двете држави можат ефикасно да го залепат скршеното, но штетата е направена и на народите им е потребно силно емоционално лепило, наместо националистичко ...
| | веќе видена | слични

Патот по кој треба да работи Македонија е дека Бугарија со блокадата ја поткопува европската архитектура. Апсурдноста на „билатералниот проблем“ да се решава и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 162 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17... ...
сите 228 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Модуларните болници не се направени од пластика и стиропор како Скопје 2014 кое граѓаните ги чинеше над 600 милиони евра. Игор Николов треба да се засрами ...
сите 105 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров два дена молчи откако потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски го обвини дека тој е автор на нон пејперот за решавање ...
сите 502 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нешков: Бугарија е земјата што најмногу сака С. Македонија да влезе во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: