СТОЈАН АНДОВ: Безнадежна е оваа позиција на ЕУ, таква толеранција кон Бугарите е против основата на постоење на Унијата


Никој од Владата во овој период не треба да оди на разговори во Софија, туку да се почека таму да поминат изборите на 11 јули. Ова за Канал 5 го кажа Стојан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев свесно го маргинализира актуелниот вицепремиер за евроинтеграции Никола Димитров и постави дискредитирани личности наводно да го решаваат спорот со ...
| | веќе видена | слични

Петар Гошев поранешен гувернер на НРБМ, вели дека можеби би било добро главните политички актери во Македонија да се договорат што да им соопштат на Бугарите, ...
| | веќе видена | слични

Од 90-та година еден од главните гаранти и стратешки партнери биле САД, и ако ништо друго во нивната надворешна политика има конзистентност – ако ти се ...
| | веќе видена | слични

Довербата е убедливо најважната валута во еден правен систем. Не може да постојат ниту владеењето на правото, ниту правната држава, ако граѓаните не се убедени ...
| | веќе видена | слични

Во целиот овој период кога се зборувале дека ЕУ нема алтернатива, секако дека најгласни биле оние кои нуделе алтернативи кои водат кон исток, но кај нас не сме ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одзивот на гласачи до 11.00 часот е помал за 50 отсто на локалните избори во однос на парламентарните кои се одржаа минатата година. До 11.00 часот денеска ...
сите 430 | | | веќе видена

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТОЈАН АНДОВ: Безнадежна е оваа позиција на ЕУ, таква толеранција кон Бугарите е против основата на постоење на Унијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: