Андов: Заев дека џабе пак ќе оди во Бугарија

Со две одвоени пресуди утврдена е одговорност за искажана клевета кон проф.Љубомир Д.Фрчкоски од страна на поранешниот Претседател на Собранието, Стојан Андов ...
| | веќе видена | слични

Никој од Владата во овој период не треба да оди на разговори во Софија, туку да се почека таму да поминат изборите на 11 јули. Ова за Канал 5 го кажа Стојан ...
| | веќе видена | слични

Во овој период никој од македонската Влада не треба да оди на разговори во Софија, прво треба да причекаме да поминат изборите во Бугарија на 11 јули, вели во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 596 | | | веќе видена

Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува на обединување. „Другари и другарки СДСМ е во ...
сите 205 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Има спремност за ново мнозинство, велат од Алијанса за Албанците на Зијадин Села. Села, на денешното партиско Централно претседателство во Тетово ги ...
сите 128 | | | веќе видена

Државната изборна комисија денеска ги отфрли сите приговори на повеќе политички партии и коалиции поднесени по одржувањето на првиот изборен круг на локалните ...
сите 364 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 196 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андов: Заев дека џабе пак ќе оди во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: